Про СКПУ

За для забезпечення виконання Постанови КМУ від 9 грудня 2020 р. № 1236 (Редакція від 23.03.2021)
СКПУ для членів організації створила умови для дістанційног голосування.

"Спілка кооператорів та підприємців України"
(свідоцтво No 918 від 23 вересня 1997 року) є Всеукраїнською громадською організацією, яка на засадах добровільності та спільності інтересів об'єднує кооперативи та підприємства.

Метою діяльності Спілки є:
захист законних прав та інтересів своїх членів, розвиток в УКРАЇНІ кооперативної форми власності, сприяння та створення нових робочих місць, страхування, культурно - освітня діяльність, а також реалізація членами СКПУ своїх законних прав, об'єднання їх зусиль.
Вищий керівний орган Спілки - З`ЇЗД.
В період між З`їздами працює РАДА. Поточною діяльністю керує ПРЕЗИДІЯ Спілки.

Спілка здійснює свою діяльність на кошти від:
вступних, членських та благодійних внесків;
надходжень від господарчої та іншої комерційної діяльності, створених Спілкою підприємств, установ та організацій.

Членство в Спілці
може бути індивідуальним та колективним.

Для досягнення поставленої мети Спілка надає правову підтримку в реєстрації підприємств та ін., виступає учасником цивільно-правових відносин, представляє та захищає права своїх членів;
сприяє залученню інвестицій під проекти своїх членів та забезпеченню їхнього соціального захисту;
надає науково-технічну, методичну, інформаційну допомогу;
бере участь у громадській, політичній діяльності в інтересах своїх членів;
налагоджує міжнародні зв`язки з організаціями такого ж напрямку діяльності, проводить спільні акції;
сприяє соціальному захисту підприємців;
вносить пропозиції до органів державної влади та управління;
виступає колективним членом в інших об`єднаннях громадян, засновує установи, організації та госпрозрахункові підприємства для виконання статутних завдань.

Стаття 24. ЗУ "Про об'єднання громадян"

Власність громадського об'єднання

1. Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи для виконання своєї статутної мети (цілей) має право володіти, користуватися і розпоряджатися коштами та іншим майном, яке відповідно до закону передане такому громадському об'єднанню його членами (учасниками) або державою, набуте як членські внески, пожертвуване громадянами, підприємствами, установами та організаціями, набуте в результаті підприємницької діяльності такого об'єднання, підприємницької діяльності створених ним юридичних осіб (товариств, підприємств), а також майном, придбаним за рахунок власних коштів, тимчасово наданим у користування (крім розпорядження) чи на інших підставах, не заборонених законом.

2. Право власності громадського об'єднання зі статусом юридичної особи реалізовує його вищий орган управління в порядку, передбаченому законом та статутом громадського об'єднання. Окремі функції щодо управління майном за рішенням вищого органу управління громадського об'єднання можуть бути покладені на створені ним відповідно до статуту керівні органи, юридичні особи (товариства, підприємства), відокремлені підрозділи таких об'єднань або передані громадським спілкам, утвореним цими громадськими об'єднаннями.

3. У разі саморозпуску громадського об'єднання його майно та кошти після задоволення вимог кредиторів передаються за рішенням такого об'єднання на статутні або благодійні цілі іншому (кільком іншим) громадському об'єднанню, а в разі неприйняття такого рішення - зараховуються відповідно до закону до державного або місцевого бюджету.

4. У разі реорганізації громадського об'єднання його майно, активи та пасиви передаються правонаступнику.

Назад
} }